درباره شرکت

شرکت مهندسین مشاور آهون در سال ۱۳۶۹ از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در رشته های معماری و شهرسازی تشخیص صلاحیت گردیده است و از آن سال تا کنون پروژه های گوناگونی در زمینه های آموزشی، فرهنگی، مذهبی، اداری، اقامتی، مسکونی، تجاری، ورزشی، تفریحی، نظامی، صنعتی، شهرسازی و ... را در کارنامه خود ثبت نموده است.

شرکت مهندسین مشاور آهون در سال ١٣٦٩ در تهران تاسیس شد و به شماره ٨١٤٤٤ در اداره ثبت استان تهران به ثبت رسید. اعضای هیات موسس این شرکت عبارت بودند از: آقایان سید عماد مرتضوی راوری ، علی فکری ارشاد ، شهرام بصیری و خانم ها شراره بصیری ، مینا معتدل و فاطمه اعتمادی. محل اولیه دفتر شرکت در خیابان توانیر، کوچه چهل شاهد بود. و در اوایل تشکیل درجه ٣ سازمان برنامه و بودجه را در رشته معماری کسب نمود. شرکت آهون در سال ١٣٧٨ به آدرس فعلی واقع در خیابان ولی عصر، بالاتر از پارک ساعی، کوچه امینی، پلاك ١، نقل مکا ن نمود. این شرکت در ظرف مدت بیش از بیست سال فعالیت حرفه ای بیش از ١١٠ پروژه معماری در زمینه های مختلف از جمله مجمو عه های مسکونی، اداری، تجاری، آموزشی، فرهنگی، مذهبی، نظامی، صنعتی، رفاهی، ورزشی، و طراحی محوطه و پارک ها و همچنین تهیه طرح های جامع، مطالعات و امکان سنجی و …. در زمینه شهرسازی به انجام رسانده است و با تجهیز خود به بخش های طراحی سازه، تاسیسات الکتریکی و تاسیسات مکانیکی و همچنین بخشهای رسیدگی فنی و امور اجرائی در راستای هرچه بهتر انجام شدن امور مربوط به پروژه ها از جمله مطالعات اولیه، طراحی در بخش های مختلف و همچنین نظارت عالیه بر امور اجرایی گام برداشته است . هم اکنون بیش از ٦٠ نفر در دفتر مرکزی تهران و در پروژه های مشاور در شهرستان ها مشغول به کار می باشند.

مدیر عامل، اعضای هیأت مدیره و کارشناسان کلیدی این مشاور از افراد با تجربه در حرفه خود بوده و دارای سوابق کاری متعدد در کارنامه خود هستند. در حال حاضر بیش از ۶۰ نفر در دفتر مرکزی تهران و پروژه های شرکت در شهرستان ها مشغول به کار می باشند.